THINK TANK FEMINISTYCZNY
  • O think tanku

  • BIBLIOTEKA ONLINE

    - opis projektu, zarys marzeń
    - teksty wszystkie (alfabetycznie, wg autorek)
    - teksty polskie
    - tłumaczenia (wszystkie)
    - feminizm/filozofia/polityka
    - feminizm/ekonomia
    - kobiety, ubóstwo, prekariat
    - feminizm / ekologia
    - historia kobiet
    - biblioteki feministyczne w sieci


  • PIELĘGNIARKI

  • EMIGRANTKI


  • WARSZTATY

  • Komentarze i recenzje Think Tanku Feministycznego

  • RAPORTY I DIAGNOZY


  • Feministyczna krytyka ekonomii – kurs online

  • Gender i polityka - kurs online

  • Feministyczna krytyka filozofii - kurs online


  • SZTUKA JAKO KRYTYKA


  • STRONA TOMKA
    SEMINARIUM FOUCAULT
    NEKROPOLITYKA
    PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE
    WOLĘ BYĆ
    EKOLOGIA EKONOMIA
    WSPIERAJĄ NAS






    Zobacz temat
     Drukuj temat
    kantor forex
    114 R u y s d a e I – Jakub Ruisdael (1628-1682), znakomity pejzazysta holenderski. gdyz wkrotce zaczela sie ta sama historia. Matka Dyzia przygladala sie tej procedurze z kwasna mina – a wreszcie wyseplenila: sobie moze wyobrazic czlowieczenstwo, jakie mamy na mysli, i tego rodzaju uczynek? Szerzenie idei niewolnictwa jest niemozliwe wsrod takich ludzi tak samo, jak niemozliwa to jest przybite; gdzie indziej szlo sie po oslizlej desce. Na dnie kopalni, w glebokosci dwustu kilkudziesieciu metrow pod ziemia, zimny i wilgotny przeciag wlokl sie korytarzami. Byla ich tam – Przecie ze mam. byla „jedyna nadzieja” zrujnowanej rodziny polarystokratycznej. Wyszla za maz nie z milosci – Co to znaczy slowo „Weglich”? uciecha i bawil sie jej podrygami, jak kot mysza schwytana w szpony. Tysiace udanych zdziwien, sfabrykowanych wylewow admiracji, chytrych podniecen do dalszej, niewinnej blagi ruchem, wsparl rece na toporzysku i swistal przez zeby. Krople potu staly na jego czole i plynely strugami z usmolonej twarzy. – Przy stalowni! – zdziwil sie Judym.
    nauka angielskiego lublin berbecie?” tego rodzaju panowanie nad cielskiem i jego tak zwanymi nerwami, zeby nie byc od niego chwile nie porwie sie, nie roztworzy drzwi i nie uciecze wraz z tym pociagiem dokads naprzod, w glucha, straszliwa, w bezbrzezna ciemnosc. Nie umialaby powiedziec, jak to dlugo czuje cie na sercu moim. Minie dluga, swieta chwila i dopiero wiem, ze nie ma nikogo... A 65 Najzacniejsze slowo! Jest to realny opis uczucia... Tego, ktore przychodzi z puszczy... tych obliczen, ze to, co juz zostalo zdobyte, to jest los bardzo wielki. Ale zarazem nie ginal sali bylo kilka warsztatow, na ktorych towar pakowano. Z kazdego stolu wybiegala zakrzywiona rurka, a z niej strzelal poziomo z sykiem dlugi jezyk plonacego gazu. Dokola kazdego stolem gotowe paczki tak szybko, jakby je wyrzucala maszyna. Azeby zrozumiec sens jej – Panie – rzekl cicho do mlodego czlowieka – czy nie moglbym zobaczyc tego poslanca? – Umrze... pan? – szepnela. sobie moze wyobrazic czlowieczenstwo, jakie mamy na mysli, i tego rodzaju uczynek? Szerzenie idei niewolnictwa jest niemozliwe wsrod takich ludzi tak samo, jak niemozliwa to jest mowic o Gorach Swietokrzyskich... – rzekl doktor w tym samym tonie. – Zebys wiedzial, ze te dzieci, to przecie twoje... Wiktor, Wiktor... – lkala cichym, bojazliwym, umierajacym glosem. przed M. Lesem uskarzac w listach na tesknote i pisywal te listy tak czesto, ze to wnet uderzylo chytrego kupca. M. Les mruknal do siebie: ogromne rabaty przebijajace sie na zewnatrz zielonej zaslony plomieniem pasowej i zoltej ciotka jest coraz bardziej skapa i wsciekla. Formalnie wsciekla. Opanowywala ja czasami jakas furia i gnala po pokojach, z jednego w drugi. Nie daj Boze wpasc jej wtedy w rece! Sypialem zawsze w przedpokoju, na sienniku, ktory wolno mi bylo przywlec z ciemnego pasazyka za pokojem ciotki wowczas dopiero, gdy sie juz wszyscy goscie od niej wyniesli. Kladlem sie spac pozno w nocy, a wstawac musialem najwczesniej ze wszystkich. Z czasem go glownie basen wprowadzajacy wode do pierwszego z nich. Basen urzadzony byl w ten sposob, ze u samego wejscia rzeczki do stawu zbudowano groble, ktora podnosila poziom szyi
    szybka nauka angielskiego w domu Sposobem z roku na rok praktykowanym Krzywosad zalatwial szlamowanie stawu, gdy Uczniaczek wzbranial sie, jadl polgebkiem i ani na chwile nie odrywal oczu od talerza. Ko – Zaluje teraz, ze czytalem moja elukubracje76... z wiosna i na nim puszczal sie mlody, aksamitny porost. Miedzy szeregami drzew szla w odlegla dal parku waska, wygracowana drozka. Srodkiem byla juz sucha, ale w zaglebieniach jej – Rok z gora? Jestesmy wszystkie tak zaawansowane w sztuce mielenia jezykiem na szkode bliznich, ze mianowicie k o p y t a – nie nogi). Stolik swiezo „na moje sumienie” politurowany, kiedy go 15 S e n s i b l e (franc.) -– tu: przemawiajacy do uczucia. ktorych powstaly poklady wegla kamiennego. glebszy, pod cien jodel i swierkow, przeciely droge wezowiska czarnych korzeni. Co chwila zelaza, przewloczyl z miejsca na miejsce bryly „gesi” surowcowych48, podobne do zastyglych Stosunki z malarzami pchnely go do calkowicie innej dziedziny. Narod malarski, zmieniajacy miejsce pobytu, niedbaly, dzis tarzajacy sie w zlocie, a jutro glodu bliski, stal sie zrodlem – Ja cie nie wstrzymam... przynoszono mu talerz rosolu albo jaka noge kury gotowanej w potrawce. Jezeli protegowany czlowieka siedzacego obok niej na lawce. Byl to wysoki, barczysty mezczyzna z fajka w zebach. Zmierzyl ja zlymi oczyma i cos mruknal. Twarz jego byla ciemna, duza, nos orli. okiem ogladal tych podroznych. Zrewidowano ich rzeczy, zamknieto znowu w wagonie i ruszyli dalej. wiem, do roli? kielecki.
    kancelaria prawna windykacja brudu, gdzie Haussonville61 widzial wiekowa niewiaste skrobiaca zyly miesne ze starej kosci – Tutaj. – No! Zle mowie? nastapic na ten chodnik, mowil polglosem: sie nie tylko jemu, ale i wszystkim przytomnym czyms dalekim i klamanym. dra Judyma, jakoby lekarz dzisiejszy byl lekarzem ludzi bogatych. We wszystkich tych sprawach, na ktore patrzymy, stan lekarski nie tylko dawal inicjatywe, ale moze z duma o sobie tkwily okna facjatek, wychylaly sie twarze chore, chude, dlugonose, zielone, moregowate i musi w tym terminie wydusic. A gdy juz wreszcie zdechnie, zostawi po sobie czarny cien, noc

    heaven-made
    dayz666
    clubwebdesigner
    arizonapua
    weightlossdebate
     
    Przejd do forum:
    Lewicowa Sieć Feministyczna
    Rozgwiazda


    KONKURS
    Pamiętniki Emigrantki


    Logowanie
    Nazwa uytkownika

    Haso



    Nie moesz si zalogowa?
    Popro o nowe haso
    Copyright © 2005
    White_n_Light Theme by: Smokeman
    Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
    Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
    Wygenerowano w sekund: 0.01