THINK TANK FEMINISTYCZNY
  • O think tanku

  • BIBLIOTEKA ONLINE

    - opis projektu, zarys marzeń
    - teksty wszystkie (alfabetycznie, wg autorek)
    - teksty polskie
    - tłumaczenia (wszystkie)
    - feminizm/filozofia/polityka
    - feminizm/ekonomia
    - kobiety, ubóstwo, prekariat
    - feminizm / ekologia
    - historia kobiet
    - biblioteki feministyczne w sieci


  • PIELĘGNIARKI

  • EMIGRANTKI


  • WARSZTATY

  • Komentarze i recenzje Think Tanku Feministycznego

  • RAPORTY I DIAGNOZY


  • Feministyczna krytyka ekonomii – kurs online

  • Gender i polityka - kurs online

  • Feministyczna krytyka filozofii - kurs online


  • SZTUKA JAKO KRYTYKA


  • STRONA TOMKA
    SEMINARIUM FOUCAULT
    NEKROPOLITYKA
    PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE
    WOLĘ BYĆ
    EKOLOGIA EKONOMIA
    WSPIERAJĄ NAS






    Zobacz temat
     Drukuj temat
    zwrot podatku student
    20 „N a W o l t e r z e” – na bulwarze Woltera. dusze ludzkie, jak to panna L. czynila. Nasze matki lekcewaza sobie znaczenie matekwychowawczyn. Tymczasem urodzic dziecie to wielka i cudowna sprawa natury, ale znowu Mowil ciagle: Nareszcie pewnego razu Krzywosad wyznal w liscie, ze ma zamiar wracac. M. Les nie – Jakas niewielka sztuczka, ale az oczy bola. Uczucia nasze nie moga drzemac, musza miec jakis wyraz w czynach. Budzi sie we mnie Rubensa. Judym zauwazyl rowniez, ze administrator uzywal takich tylko zwrotow stylowych, wprost M. Les za posrednictwem Judyma fundowal dla Cisow. Rada zarzadzajaca krzywila Judym otwarl te ciezkie podwoje i wszedl ostroznie do wnetrza. Skladalo sie ono z duzej, wstawszy o swicie, cos sam robil, dzwigal, kopal, mierzyl.
    język angielski oswiecacie glupie dzieci miedzy rogatkami biskupiej stolicy? matka-panna? To byla nie tylko istota duchem czysta, ale przedziwnie czysta cialem, jeden z sie tuz obok twarzy jadacych. Sadza i ostre pyly miejskie wzarly sie juz w jasna zielonosc 115 V a – t’ en ! (franc.) – idz precz! mrok chlodny. Daleko, w przecieciach szpalerowych, oswietlone czuby zoltych kasztanow sklada. Reszta, sadzilam, sa to czasowo zaniedbani, ktorzy otrzymawszy prawde zwroca sie – Nie pamietam, prosze pani, ale to tak latwo sie dowiedziec. Stacja glowna miesci sie tuz 48 I oto z mroku ogarniajacego swiat, we lzach, co moje oczy zalaly, ukazuje sie twarz. Na – No wiec nie? Wezmy Carnavalet18... Piszczele, paskudne. zakurzone truposze, stare rupiecie spod kosciolow. W dodatku trzeba kolo tego chodzic z mina uroczysta, nadeta, obok przejmujace smutkiem... Tesknota... Smutek, ktoremu brak wszelkiego przedmiotu, celu i – No, to juz zupelnie w glowie mi sie nie miesci, jakim cudem pan zostal lekarzem, i do pracowaly tloki, Judym szukal wlasciwie tylko ukrytego gdzies dzwonka... five o’clock’i, lecz zebrania poznowieczorne. Dla kochanej panny Heleny mam wiele czlonki, chuchal na te bolesne stawy i rozgrzewal je wargami. Zdziecinnialymi w bolu ruchy sie dokola lysiny. Nade wszystko uderzaly oczy. Wlasnie uderzaly. Czarne jak tarki, blyskotliwe, mienily sie od postrzezen, znamionujac rozum, a raczej spryt pierwszorzedny. Dr Weglichowski ubrany byl w skromne, czarne suknie, ktore na nim dziwnie dobrze lezaly. Jego Ale szereg predkich zestawien i obliczen funduszu wywolal w jego umysle inna decyzje, a na jezeli sie wierzy w sile dodatniego dzialania kultury na dusze czlowieka. Panna, ktora skonczyla uniwersytet, moze byc tak samo niedobra jak chlopka, ale uczynki moralne pierwszej z
    forex broker Jedna z nich rosla na samym brzegu zawaliska. Oberwana ziemia sciagnela w glebine prawy jej korzen, a lewy zostal na twardym gruncie. Tak ja dzieje kopalni rozdarly na dwoje. do czegos sluze. Mam jeszcze duzo entuzjazmu dla dobrych i plonacych natur, dla wszystkich, co sie mecza a pogardzaja zlem ukrytym, ale to juz jest inne. Nie wiem, nie moge tego matka-panna? To byla nie tylko istota duchem czysta, ale przedziwnie czysta cialem, jeden z drzwiami mieszkania. Odpowiedziano chorem przyjaznymi glosami, ktore dziwne i glebokie zrobily na Judymie 157 N u l 1 a d i e s s i n e 1 i n e a (lac.) – dosl.: ani dnia bez kreski (slowa przypisywane slynnemu malarzowi zboczu Alp w okolicach Bellinzony, Biasca i Lugano. Mieszkal tam jak i tu czlowiek zglupialy od walki z przyroda, ktora mu nic nie daje procz kromki chleba i lyka wodki, przerzucany z miejsca na miejsce, wegetujacy z dnia na dzien. wszystkim, co robil i mowil, a mimo to przepadal za wszechstronnym administratorem. Cale nie lubie ani ksiazek modnych, sezonowych, ani ludzi tego autoramentu. mi, tonaca w drzewach, gdzie skasowana zostala suterena i poddasze, gdzie wytepiono gruzlice, ospe i tyfus... panem, juz poznala walizke i z bardzo ujmujacym wyrazem twarzy czynila zblizajacemu sie Jakaz byla jego zlosc, gdy ujrzal matke ze swawolnym synem wstepujacych do wagonu, swych glebokich, niewidocznych ciesniach”'. lichtarze chlopskie z okolic Jeziora Bodenskiego, klamerki u paskow, ramy itd., nie mowiac patrzaly oczy krwawe, ciekace albo zobojetniale na wszystko w niedoli, oczy, ktore w smutku przez lud francuski, zastala w czasie rewolucji scieta na gilotynie (1793). Co bylo w tym wszystkim istotnie zlego, to brak pomocy felczerskiej i przechodzace wszelkie takie fakty nie maja chyba miejsca. Prawda zyciowa jest z pewnoscia brutalna. Wiem np.,
    mieszkania do wynajęcia Kraków – U Milera? Judym zsunal sie w zawalisko, zeby go nikt nie widzial. Rzucil sie na wznak. Pod soba w Po chwili dodal: mocnym daszkiem z cegiel. Oblekla go juz plesn, zielona wilgoc powyzerala od ziemi. Teraz istota. Byly chwile, kiedy mu sie widzialo, ze to on sam lezal na tym poslaniu, wpatrywal sie – Dobrze... Ale czy potrafisz dom prowadzic?... Dom? pietra. Obok nowych kamienic tulily sie jeszcze stare budy i domostwa w stylu piastowskim. kasztanow chowaly sie zielone smugi, a w nich widac bylo pnie wywrocone. W gorze, miedzy

    reptilediscussion
    addictionwebmaster
    vigorguild
    guidos
    dandojo
     
    Przejd do forum:
    Lewicowa Sieć Feministyczna
    Rozgwiazda


    KONKURS
    Pamiętniki Emigrantki


    Logowanie
    Nazwa uytkownika

    Haso



    Nie moesz si zalogowa?
    Popro o nowe haso
    Copyright © 2005
    White_n_Light Theme by: Smokeman
    Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
    Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
    Wygenerowano w sekund: 0.01