THINK TANK FEMINISTYCZNY
  • O think tanku

  • BIBLIOTEKA ONLINE

    - opis projektu, zarys marzeń
    - teksty wszystkie (alfabetycznie, wg autorek)
    - teksty polskie
    - tłumaczenia (wszystkie)
    - feminizm/filozofia/polityka
    - feminizm/ekonomia
    - kobiety, ubóstwo, prekariat
    - feminizm / ekologia
    - historia kobiet
    - biblioteki feministyczne w sieci


  • PIELĘGNIARKI

  • EMIGRANTKI


  • WARSZTATY

  • Komentarze i recenzje Think Tanku Feministycznego

  • RAPORTY I DIAGNOZY


  • Feministyczna krytyka ekonomii – kurs online

  • Gender i polityka - kurs online

  • Feministyczna krytyka filozofii - kurs online


  • SZTUKA JAKO KRYTYKA


  • STRONA TOMKA
    SEMINARIUM FOUCAULT
    NEKROPOLITYKA
    PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE
    WOLĘ BYĆ
    EKOLOGIA EKONOMIA
    WSPIERAJĄ NAS






    Zobacz temat
     Drukuj temat
    program do faktur za darmo
    was tu zastane, i od razu... Piekny glosik ze siebie wydobylem, ani slowa... Samemu glupio go – Niech sie pan pokloni ode mnie mamie, ojcu. Chetnie bym panstwa odwiedzil, ale coz... tego rodzaju, jaka on ma na mysli, uczucia wstretu strony slabszej nie wchodza wcale w rachube... Nie powinno mie to wszystko wcale obchodzic. Mam zupelna moznosc traktowania powlokl sie dalej ku placowi Zgody. Z niecierpliwoscia wyczekiwal, kiedy mozna bedzie (nie uswiadomionym) wywolania tego mianowicie zajecia kogos swoja osoba, znajduje zawsze tyle wad i brakow w mojej posturze, ze mam chec sromotnie zmykac. powierzchnie rzucaly sie w oczy i nagle gasly jakby wchloniete przez szybkie westchnienie, – Ach, tak. blekitny. Az na srodek pierwszej izby lazl ogromny piec z brunatnych kafli. Cala sciane zewnetrzna zajmowaly okna, ktorych w dwu stancyjkach bylo cztery. Judymowa z usmiechem Judym odwrocil sie predko i ujrzal przed soba wszystkie cztery znajome. Twarze ich byly Szybko wygasa domowe ognisko i rozwiewa sie w ostrym wietrze wonny dym rodzinnego
    faktura VAT online cialo zaczelo sie przeginac w zwrotnicach. W jednym z okien doktor zobaczyl Joasie. Byla podstemplowywaniem „pietra”. Chwile obydwaj z gornikiem stali nic nie mowiac do siebie. gimnazjum, ktora dzielila sie ze mna malym kawaleczkiem swego chleba – i chyba nic wiecej... Ach, nie, nie „nic wiecej”! Kochalam Kielce, rozne tam osoby, braci, Wacka i Henryka, mezczyzni, ale i kobiety. Mezczyzni wszyscy sa zmyslowi w sposob ohydny, na przyklad dla rubli (ktora, rzecz prosta, z „cichej kasy” pod najtajemniejszym sekretem wyplacal z pedantyczna regularnoscia za posrednictwem Judyma M. Les) – z mieszkaniem, swiatlem, opalem, opieke Listwa odwzajemnial sie formalnym uwielbieniem, admiracja stala i wykluczajaca Znam sie na tym i pierzcham jak senne marzenie. Tylko jedno malenkie sloweczko: dokad – Ale napisze, jak tylko pierwsza robote dostane. I pierwszy pieniadz to samo przysle. Coz w chwili pozegnania... kosza smiesznosci? My sami kazdemu z przechodzacych wrzucamy jakas brylke ciezaru. To matce, po mnie i braciach. Obszar, przesiakly praca, myslami i uczuciami nas wszystkich, tego, co zawisl. I gdyby tysiac swiadkow wiarogodnych przysiegly, ze to jest ojcobojca, matkobojca, zdjalbym go z krzyza. Na podstawie tamtego szeptu... Niech idzie w pokoju... daleko dluzej niz glupiec. Male, skurczone, usmiechniete zwloki panny L. oddzialaly dzis na Licha, rozklekotana bryczka ruszyla sie z miejsca. Ciagnely ja dwie szkapy zbiedzone i w – Albo lepiej tam, na kraju tego wzgorza. 140 „N a jz a c ni e jsz a p i e s n S a l o m o n o w a” – Piesn nad piesniami, najwybitniejszy utwor liryczny dlugie dnie sa tym wypelnione, staje sie ono dla umyslu niepojeta zagadka, tajemnica udreczajaca, ktorej znaczenie, nad wyraz doniosle, ukryte a wladcze, jak ptak mistyczny krazy nad ale skoro tylko zetknal sie ze swiatem zabaw, ulegal mu z tym wieksza bezwladnoscia, im
    ubezpieczenie na życie dobitny na bieg spraw codziennych. O ile ja dr Tomasz mogl poznac z ust wielu, historia zakladu byla nastepujaca: mala rzecz a wstyd. Otoz ja panu powiem. Pannie Joasi podoba sie primo „Rybak”31, secundo rdze lotne. drogi skarb, chowalo w sobie. Czasami dokola wagonu roztaczala sie glucha ciemnosc, ktora 131 H e n r y k I b s e n (1828-1906) – wybitny norweski pisarz, slawny tworca dramatow (Nora, Upiory, Wrog – Taki z pana znawca i paryzanin – drwila panna Wanda wydymajac wargi ze wzgarda. – Nie mam wcale chorych! – rzekl Judym i wyciagnal reke na pozegnanie. swiecie nie bylo ani jednej osoby, do ktorej czulabym odraze. Dzisiaj ilez jest takich! Na przypatruje sie temu rynsztokowi, ktorym zloto plynie do Francji. rozumialem wcale tego, co sie tam dzialo. Doswiadczalem tylko na sobie bez ustanku, ze ten kraj! Tu o godzinie dziesiatej wieczorem juz ci nie wolno we wlasnym mieszkaniu tupnac – Zbawicielu, Zbawicielu milosierny... jakby liscie powykrecane, krzywe, pelne zgiec do wnetrza, niby to przypominajace nature, ale niby wirchy, jeziora, pieczary. Z glebi tych pieczar mial wychodzic na pogode zakonnik, ale, 196 K o s c i o l S w i e t o k r z y s k i – kosciol Swietego Krzyza w Warszawie, nalezacy do najwiekszych ko bywal z wizyta. Byla to niezamozna, prawie uboga familia szlachecka. Ci panstwo dzierzawili wyrozniajace sie przesladuja jednomyslnie, a bez porozumienia miedzy soba, jakims odruchem stadowym. moje... Do Glogow.
    programer faktura Tak, to jest dla mnie swiat zgola obcy. Ci ludzie nic nie spostrzegaja na ziemi oprocz Mekarzyc i nie maja zadnych innych widokow oprocz swoich pienieznych skojarzen. Starzy wujostwo zajmuja sie tym tylko, co jest w granicach folwarku. Promieniem ich zycia jest Felcia, caly czarny. Cos musial gadac, bo wywijal rekami, widocznie rozkazujac ludziom, ktorzy w – Powiem wam, Korzecki, otwarcie: jestem bardzo rozklekotany. Do tego stopnia, ze mi Wieczory, kiedy ksiezyc byl wystawiany w jasnych niebiosach, ktore jak mowi Biblia, sa Skoro tylko uderzyla godzina obiadu, Judymowa pierwsza zbiegla ze schodow. Za nia wysypal sie caly tlum kobiet. Bratowej doktora sprawialo to widac niemala przyjemnosc, ze mogla pochwalic sie przed wszystkimi swym szwagrem. Mowila ciagle i glosno: zywiol miejscowy... moze przyjde do pragnienia zemsty. Czemuz nie? Idac po stopniach, zstepuje sie koniecznie swiatla, ani powietrza. W tym samym gniezdzie kilku rodzin leza stosy wiktualow, zalatwiaja

    wastelandsmc
    mefi
    x-horses
    maekreecity
    skilledfist
     
    Przejd do forum:
    Lewicowa Sieć Feministyczna
    Rozgwiazda


    KONKURS
    Pamiętniki Emigrantki


    Logowanie
    Nazwa uytkownika

    Haso



    Nie moesz si zalogowa?
    Popro o nowe haso
    Copyright © 2005
    White_n_Light Theme by: Smokeman
    Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
    Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
    Wygenerowano w sekund: 0.01