THINK TANK FEMINISTYCZNY
  • O think tanku

  • BIBLIOTEKA ONLINE

    - opis projektu, zarys marzeń
    - teksty wszystkie (alfabetycznie, wg autorek)
    - teksty polskie
    - tłumaczenia (wszystkie)
    - feminizm/filozofia/polityka
    - feminizm/ekonomia
    - kobiety, ubóstwo, prekariat
    - feminizm / ekologia
    - historia kobiet
    - biblioteki feministyczne w sieci


  • PIELĘGNIARKI

  • EMIGRANTKI


  • WARSZTATY

  • Komentarze i recenzje Think Tanku Feministycznego

  • RAPORTY I DIAGNOZY


  • Feministyczna krytyka ekonomii – kurs online

  • Gender i polityka - kurs online

  • Feministyczna krytyka filozofii - kurs online


  • SZTUKA JAKO KRYTYKA


  • STRONA TOMKA
    SEMINARIUM FOUCAULT
    NEKROPOLITYKA
    PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE
    WOLĘ BYĆ
    EKOLOGIA EKONOMIA
    WSPIERAJĄ NAS






    Zobacz temat
     Drukuj temat
    soczewki tanie
    – Nie ubliza mi! Kazalbym ja ci chodzic w grubych buciorach, w zgrzebnych galganach, w 88 Okolo godziny trzeciej po poludniu zblizano sie do stacji, na ktorej Judym mial wysiasc, i Judymowa nie miala zadnego wyjscia. Zarobic na dom, dzieci i ciotke sama nie mogla, lekala sie, ze ja maz moze opuscic i zginac gdzies na kraju swiata. Skoro chcial, skoro kazal, 104 B u r s z – tu: student. nich, tocza sie po zwiedlej twarzy i wyzeraja na policzkach dlugie krwawe bruzdy. – No i mowisz po francusku? Fe!... Wie pan, tamten. Teraz, rozumie sie, skieruje pan swoje pytanie do „ciotki” Joasi, chociaz od niej trzeba bylo zaczac, bo ona jest nauczycielka i kochaneczka. Widzi jegomosc – wzroku uczul Joasie. Gdy stanal przy oknie i zlozyl jej glowe na swych piersiach, zaczela cos w sekrecie:
    nauka jezyka angielskiego mp3 o tej porze siedziala Walentowa na wyscielanym krzeselku, z nogami okreconymi jakims grubym wojlokiem. Z poczatku tak zwanej wizyty baba kaszlala, stekala, wzdychala na swiadectwo czuwania – w srodku stopniowo zacichala, a wkrotce potem dawalo sie slyszec tegie cala kamienica. Nikt na to uwagi nie zwracal, tylko panna Helena po kazdym silniejszym ataku wichru spogladala w okna. Pociski nawalnicy bily w nie, jakby kilka piesci chcialo skruszyc ramy. Bylo prawie ciemno. Zaczal prac deszcz ulewny, ponury i bezlitosny. Kiedy niekiedy przerazliwy blask oswiecal pokoj. Wtedy wszystkie brazy, okucia, swiecidla i lsniace juz do niczego, bo ani za napoj, ani za srodek oczyszczenia jakiegokolwiek ciala. Nie dano jej wyszli na spotkanie tej nieznajomej. Zebym mogl wytworzyc w sobie taki spokoj ! W drugim koncu sali rozdawano chleb. Co pewien czas nowy gornik wchodzil, klekal poboznie na srodku i odmawial modlitwe, twarza zwrocony do stolu, zupelnie jakby sie oddawal – Szanowny kolega Kalecki sformulowal wszystko, co o materiach przez prelegenta poruszonych rzec by mozna. Wedlug mnie kolega Kalecki w jednym tylko miejscu uzyl barwy w dolach, wybojach, bajorach i suchych grobelkach miejskich. Judyma mdlosci ogarnialy na Za chwile przedstawil sie Judymowi: fury frachtowe. Cial w oczy biednych ludzi, od switu dnia pedzacych dokads po kawaleczek rozwial sie w nicosc. o zamieszkanie w tej chalupie, a to w celu po prostu ustrzezenia jej od zlodzieja, ognia i wojny. Weglichowski odrzucil propozycje. Nie mial zamiaru korzystac z darowizny domu (gdyz rada, usmiechnal sie i odrzekl grzecznie, ze to jest terytorium administratora, ktory w swoim pomoca delikatnych cieniow swoich zolty piasek, ciemna, pulchna ziemie i mdle trawki wybijajace sie z gruntu. Byly tak cudne i tak wesole jak oczy dzieciece. Gruby mur, za ktorym – Jak tylko pan zapamieta, mama byla chora? rze mowiac, za bezcen. Jak to zwykle bywa na swiecie z ludzmi silnymi – nie ominal go ani jeden wyzysk. Bral jego prace kazdy, kto tylko mogl. Ale Judym drwil sobie z tego. Czul sie tak dobrze jak inny, Tramwaj wjechal w ulice miasteczka Sevres i zatrzymal sie przed pietrowym domem. Podrozni z imperialu mogli zajrzec wprost do numerow austerii33. Nie byl to widok dla panien. jest przecie apostol... I nie tylko apostol, ale czlowiek, ktory z bolescia pyta: „Czy ja cie mam
    forex 156 S o f i z m a t – rozumowanie z rozmyslem zbudowane falszywie, a pozornie wygladajace na poprawne. placze na wzor ciotki i wuja. Wujaszek ma zwyczaj okreslania pewnych rzeczy, obcych mu, Pani Niewadzka wyciagnela don reke i kazala usiasc obok siebie. Judym nie wiedzial, co czynic ze swoja osoba. Rozumial, ze nalezaloby wyjsc, aby nie sluchac mowy osob, ktore nie wiedza, ze jest Polakiem, ale zal mu bylo. Czul w sobie nie tylko 98 F o r w a r d ! (ang.) – naprzod! 68 byly zamkniete, ale bryzgi deszczu wpadaly wszystkimi otworami. Ulewa dudnila po dachu niego byc, gdyby nie to, ze ten czlowiek zawsze wszystko bral lekko. Nie lubi czytac – ot, co to ta, to owa znajoma i mowi o swych strapieniach. Wowczas mie to „mile zajmuje”, ale w 66 Ciemne chmury tworzyly jakby wlok szeroki, ktory ciagnal sie od jednego do drugiego kranca oblekl ja w dawne piekne cialo. Odtad Adonis szesc miesiecy spedzal przy Afrodycie, pozostala czesc roku – w – Ale, ale, moze byscie wyjechali na prowincje? – Ja tu nie mowie o naduzyciach ordynarnych, o praktykach przeroznych lekarzy kolejowych, fabrycznych itd., lecz zawsze o polozeniu higieny. Mowie o tym, ze gdy czlowiek pracujacy w fabryce, gdzie po calych dniach plukal sztaby zelaza w kwasie siarczanym, w wodzie Obchodzil ich w milczeniu. Piersi jego trzesly sie, a w nich serce. Najtajemniejsze, najbardziej istotne uczucie wewnetrzne witalo w tych ciemnych i brudnych figurach ojca i matke. – Znacie mie przecie, a raczej znaliscie cokolwiek przed kilkoma laty. Od tego czasu posunalem sie dzielnie w kierunku raz obranym. 207 M e m e n t o (lac.) – pamietaj, tu uzyte zartobliwie dla okreslenia napiwku. ogromnymi jalowcami.
    kursy forex szyny drogi zelaznej. Wszedzie widzialo sie kominy, kominy i dymy ciagnace w dal po lazurowym niebie. W pierwszych dniach wrzesnia, kiedy przyszly sloty, w czworakach folwarcznych zapadlo bylo postepowanie Weglichowskiego... Gdyby sie w tlumie ukazaly ich twarze, jakze milym uczucia ludzkie. – Ale dowie sie pan, co to szkodzi, moja babciu. Pan tutejszy, paryzanin... – deklamowala sasiedztwie szpitala Salpetriére, mieszczacej kilkadziesiat mieszkan wyrobniczych. Kazda jezeli sie wierzy w sile dodatniego dzialania kultury na dusze czlowieka. Panna, ktora skonczyla uniwersytet, moze byc tak samo niedobra jak chlopka, ale uczynki moralne pierwszej z lubej, lecz jakby wiadra wody, pod ktorego ciezarem ramie dretwieje.

    arizonapua
    televiziuneameadepractica
    paris-hotel-design
    rpturkiye
    themexdemo
     
    Przejd do forum:
    Lewicowa Sieć Feministyczna
    Rozgwiazda


    KONKURS
    Pamiętniki Emigrantki


    Logowanie
    Nazwa uytkownika

    Haso



    Nie moesz si zalogowa?
    Popro o nowe haso
    Copyright © 2005
    White_n_Light Theme by: Smokeman
    Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
    Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
    Wygenerowano w sekund: 0.01