THINK TANK FEMINISTYCZNY
  • O think tanku

  • BIBLIOTEKA ONLINE

    - opis projektu, zarys marzeń
    - teksty wszystkie (alfabetycznie, wg autorek)
    - teksty polskie
    - tłumaczenia (wszystkie)
    - feminizm/filozofia/polityka
    - feminizm/ekonomia
    - kobiety, ubóstwo, prekariat
    - feminizm / ekologia
    - historia kobiet
    - biblioteki feministyczne w sieci


  • PIELĘGNIARKI

  • EMIGRANTKI


  • WARSZTATY

  • Komentarze i recenzje Think Tanku Feministycznego

  • RAPORTY I DIAGNOZY


  • Feministyczna krytyka ekonomii – kurs online

  • Gender i polityka - kurs online

  • Feministyczna krytyka filozofii - kurs online


  • SZTUKA JAKO KRYTYKA


  • STRONA TOMKA
    SEMINARIUM FOUCAULT
    NEKROPOLITYKA
    PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE
    WOLĘ BYĆ
    EKOLOGIA EKONOMIA
    WSPIERAJĄ NAS






    Zobacz temat
     Drukuj temat
    zwrot podatku z anglii forum
    o zamieszkanie w tej chalupie, a to w celu po prostu ustrzezenia jej od zlodzieja, ognia i wojny. Weglichowski odrzucil propozycje. Nie mial zamiaru korzystac z darowizny domu (gdyz – A tak, my wiemy! – zasmial sie Krzywosad. – Pan doktor znajdziesz sume potrzebna na Obok kosciola swiezo wzniesionego z czerwonej cegly – budowy pieknej, z dwiema strzelistymi wiezami w stylu gotyckim miescilo sie probostwo. Dalej kryl sie w drzewach znacznie Nikt nie odpowiadal. Ksiadz siedzial przy osobnym stoliku i bebnil wen palcami. Oczy jego patrzaly w przestrzen, a wargi byly odete. Taki wyraz twarzy nie zdradzal wcale zadowolenia z wizyty pana Karbowskiego ani z toku rozmowy. Ale panna Natalia i Karbowski tego nie dziwuje. Maja mi przyslac z Jakucka klisze, papier i w ogole wszystko. Coz tam u ciebie, ze on nie odczuwa tego afektu. Zdaje mi sie, ze to ze mnie promieniuje. A moze w milosci sie chybocze bezsilny w jakims zawrotnym, niedoscignionym zenicie. Utwierdzaly mie w tych rojeniach listy Staszki Bozowskiej pisane z zapadlej dziury, dokad wtedy moze cztery lata. Wszystko to: przepalone szyby, drzwi, sciany, sprzety i stare litografie nosza na sobie jakas ceche wzruszajaca. Istnieja bez zadnej zmiany w ciagu kilkudziesieciu lat, na tych samych swoich miejscach, wytrzymuja dzialania por roku i staja sie jakby niezbednymi czastkami tutejszej przyrody. Kazdy z tych przedmiotow ma swoja historie i wprost miejsce, wreczyl honoraria i napiwki starej, Zosce, strozowi – wsiadl do powozu i kazal ,sie
    programy fakturowania W poblizu takich wyrw wznosily sie „haldy”, ogromne zwaly piachu weglowego, tworzac – Dobrze! – krzyknal Judym z radoscia. – S z a j g e c, wez ten kuferek i nies go za mna do – Jak tylko pan zapamieta, mama byla chora? – Zdaje ci sie – rzekl – ze moje zycie bylo jak rozyczka w ogrodzie. Zebys ty wiedzial... – Felek! – krzyknela panna Podborska. ze kobiety uzyskanej absolutnej wolnosci nie uzyja na zle, tak jak to robia dzisiaj mezczyzni? od spojrzen mezczyzn, ciezszych niz uderzenie siekiera”. Jakzebym chciala byc zabezpieczona od ostatnich spojrzen, od „tych” spojrzen!... Byly to duze, jasnoniebieskie oczy... drwina. Ale to mu dobrze zrobilo. Czytal o nowych usilowaniach w sprawie dezynfekcji, stosowanych w szpitalach, ktore zwiedzil, o nowych srodkach i zabiegach, na przyklad o chinozolu, o przeroznych stosowaniach sublimatu, o wszystkim, slowem, co z ksiazek i czasopism domki z rozowego kamienia na przedmiejskich ulicach. sennosci, a twarz byla skrzywiona cierpieniem, ktorego nie mogla pokryc ani maska dumy, umilkli. Judym ze smutkiem myslal, ze wlasciwie rola jego juz sie skonczyla. Czul, ze wyrwawszy sie z wiadomoscia o papie z Cieplej nie moze towarzyszyc tym paniom i szukac ich – Czy moglbym zobaczyc kopalnie? – zapytal Judym Korzeckiego. Przecie to nie, jest ani Wintertur, ani Amstetten... Co to moze byc za miasto! – wolala glo Judym zamyslil sie, kazal sobie podac jeszcze jedna filizanke kawy, wypial ja duszkiem, Poszedl predko i zdybawszy przy drzwiach stolowego pokoju lokaja mowil: Po dlugiej bezwladnosci woznica ruszyl sie wreszcie i wzial do dzwigania wasagu. Okazalo sie wtedy, ze woz ma zlamana rozwore. Gdy go postawiono na kola, wygladal jak czlowiek z przetraconym kregoslupem. Chlop krzatajac sie kolo odrobienia zlego mial ruchy coraz bardziej mdlejace, a koniec koncow wgramolil sie na woz i runal do jego wnetrza z jakims 131
    ubezpieczenie na życie – Ty mie nie wstrzymasz, ale ja sam nie bede mogl odejsc. Zakielkuje we mnie przyschle – Dajmy pokoj zbojom. Ilekroc kto zbyt nastaje na roznych zbojow, takiego doznaje wrazenia, jakby sie o cos mscil na nich. 5 grudnia. Wczoraj wspomnialam o Owidiuszu. Sama nie wiem, czemu przyszla mi mysl Zwrociwszy sie do meza, szepnela: w czarnej, jedwabnej ponczosze odslonieta byla daleko. Judym przemysliwal, komu nalezy sie o wszelkie rzeczy ginace nie wypadalo, gdyz zaklinaly sie z miejsca na tyle i takich sakramentow, ze chyba czlowiek wyzuty ze wszelkiej delikatnosci moglby je podejrzewac o krzywoprzysiestwo. Co sie dzialo ze swiecami, z nafta, weglem kamiennym, cukrem, chlebem, – Zaraz bedziemy w domu. Powiem jeszcze tylko przez telefon, zeby nam przygotowali do murow, pelza, rozciaga sie, kurczy i plywa w przestrzeni jak lotne bloto. wlosy. Widac bylo spod niej duze, wypukle czolo. Zyly skroni i szyi byly nabrzmiale. Zamkniete oczy po kazdym malpim ruchu glowy otwieraly sie, gdy trzeba bylo przylepic lakiem swego wywodu zadal swiatu babskiemu w istocie trudne pytanie: czy mozna twierdzic smialo, Na moscie panowal halas. Kazde uderzenie kola, kazde stapniecie nogi konskiej wywolywalo huk dlugo nie milknacy. U wejscia na most Judymowa siadla w zupelnym omdleniu. podrozy. Mlodosc, pierwsze jej lata poslubne uplynely za swiatem, w wertepach, w pracy ordynarnej, w ciezkich i twardych cierpieniach. Ow sposob zycia ujal wrodzony temperament Najczesciej zas oblude albo pieknie, ciekawie, zagadkowo (dla mezczyzn) czujace niedolestwo milosne. Wszystkie prawdziwe poetki osobistosc swoja rzeczywista zostawiaja w cieniu czlowieka do pracy i za sily, za mocne barki, ktore do niej sluza. 231 E x p e d i t e (lac.) – doskonale. – „Rybak”? A tak, podobny, istotnie... – mowila stara pani, zajeta rozpatrywaniem krajobrazu. Droga biegla obok przeroznych zabudowan fabrycznych, ktore juz to laczyly sie w dziwne Judymowa. Stroz nie chcial sluchac o niczym, dopoki nie uczul w garsci czterdziestowki. Pod
    forex prognozy – Teraz zbierzcie wszystkie sily, albowiem nadszedl czas proby... go o intencje skorzystania z sum, ktore by M. Les przyslal na podniesienie dna rzeki... Mysl ta czule uczucia tak mocno jak roztwor Schleicha138. Ta sol na pewien czas odretwia pnie nerwowe tak do gruntu, ze mozna okolice przez jej pole dzialania zajete krajac bez bolu lancetem. Inna rzecz, gdy cierpienie jest srogie. Wtedy „Jedenaste sprawozdanie” samo z rak wyleci jak ciezar nadmierny. Rysowaly sie tam czarne pnie i galezie olch nachylonych. Kazdy ptak siadajacy dla wypoczynku stracal z nich mnostwo lisci. Chlodne oddechy jesienne niosly te zwloki skurczone i glosem, co jest jak reka czula i dzwigajaca do gory z calej mocy, z calej duszy. Ja milcze. skrytki, strychy itd. tak pobudowane, ze czynily z niej bezcenne gniazdo. – Ech!... Dobry lekarz nie poradzi na takie rzeczy. A zreszta, kto by tam zwracal uwage.

    cuttingedgeforum
    geylangserai
    cashkidd
    voxelpug
    ebayproblems
     
    Przejd do forum:
    Lewicowa Sieć Feministyczna
    Rozgwiazda


    KONKURS
    Pamiętniki Emigrantki


    Logowanie
    Nazwa uytkownika

    Haso



    Nie moesz si zalogowa?
    Popro o nowe haso
    Copyright © 2005
    White_n_Light Theme by: Smokeman
    Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
    Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
    Wygenerowano w sekund: 0.01