THINK TANK FEMINISTYCZNY
  • O think tanku

  • BIBLIOTEKA ONLINE

    - opis projektu, zarys marzeń
    - teksty wszystkie (alfabetycznie, wg autorek)
    - teksty polskie
    - tłumaczenia (wszystkie)
    - feminizm/filozofia/polityka
    - feminizm/ekonomia
    - kobiety, ubóstwo, prekariat
    - feminizm / ekologia
    - historia kobiet
    - biblioteki feministyczne w sieci


  • PIELĘGNIARKI

  • EMIGRANTKI


  • WARSZTATY

  • Komentarze i recenzje Think Tanku Feministycznego

  • RAPORTY I DIAGNOZY


  • Feministyczna krytyka ekonomii – kurs online

  • Gender i polityka - kurs online

  • Feministyczna krytyka filozofii - kurs online


  • SZTUKA JAKO KRYTYKA


  • STRONA TOMKA
    SEMINARIUM FOUCAULT
    NEKROPOLITYKA
    PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE
    WOLĘ BYĆ
    EKOLOGIA EKONOMIA
    WSPIERAJĄ NAS






    Zobacz temat
     Drukuj temat
    rata leasingowa
    – Prosze pana doktora, jakze to jechac? – rzekl furman – jakze jechac? Niechze pan doktor Doktor Judym szedl pustym szpalerem, z glowa zwieszona, z rekami w kieszeniach paltota. Czasami potracal noga kasztan swiezo wyluskniety, blyszczacy wsrod suchych lisci, albo Judym przymruzyl powieki i zasmial sie w glebi swego serca Jak mara mknelo przed nim – Moj Boze, jaka ty masz twarz!... gotyk! Stad zbiory jego zawieraly tyle rzeczy spiczastych. Wszystko, co tylko mialo ksztalt szum w uszach i lekka bojazn w sercu. Czarne belki cembrowiny migaly sie w oku niby szeregi jakichs schodow nieskonczonych. Gdy szala stanela, wyszli na korytarz suchy i oswietlony lampkami elektrycznymi. Uwijalo sie tam mnostwo ludzi, przychodzily i odchodzily szeregi wozow ciagnionych przez wyuczone konie. Z tych pierwszych, widnych galerii dostali sie mnie gnijaca w kazdej duszy czlowieczej Schadenfreude133... mamy prawo nasze i wedlug prawa on umrzec powinien”. Ij... u Boga Ojca... jest tak samo mily jak perski dywan. Sciany wylozone drzewem swierkowym sa cudnie piekne...
    soczewki kosmetyczne ulatwiac zycie bogacza, azeby pospolu z nim dzielic okruchy zbytku. Lekarz dzisiejszy – to biegl przodem. Zdawalo mu sie, ze juz pozno, ze pociag idzie... Wtedy biegl szybko... I jak jeszcze! Tylko juz was znam, bydlatka boze! Juz wiem, ze jesli mie boli i neka opor waszych dzieci wobec mojej etyki, to nie dlatego, zebyscie wy jako gromada byly madre i dobre. – Za to ja wiem dobrze. nalezy do familii. Stary dwor schyla sie, paczy i garbi, ale trwa w gruncie rzeczy taki sam jak nieurodzajna ziemie. –Jak janiemamwiedziec, gdzie zaklad? Pan d o b r o d z y z daleka?Pan d o b r o d z y na sofe. Gdy wagon drgnal i ruszyl sie z miejsca, doznal zupelnej przyjemnosci z tego powodu, ze nie jedzie sam i nie do Warszawy. Nikt tam nie wchodzil. Dopiero po uplywie godziny lat kilku. Psy szczekaja. Zwabione swiatlem w oknach pokoju, gdzie zwykle wieczorem bywa ciemno, sadowia sie tuz za szyba i ujadaja okrutnymi glosy. towarzysza: Ruskin250, Maeterlinck251... 269 „Ze m p r a w i e n i e z n a l r o d z i n n e g o d o mu...” – cytat z Hymnu o zachodzie slonca z sera szwajcarskiego, kartoflane salaty, napoje, jak most200, i w podziw wszystkich wprowadzil dziwacznoscia takiego stolu. jakichs sennych widziadel, do jakichs bohaterskich, czystych cieniow. One to stanowia prawdziwe towarzystwo. C’est de la prison que j’t’ecris; 98 Warszawie, a obecnie pracuje tutaj w klinikach, w dziedzinie chirurgii.
    szybka nauka j angielskiego droge wjazdowa w strone palacu. towarzystwie Judyma z bramy fabrycznej i dazac na obiad z przyzwyczajenia co tchu pedzila Tesknota, tesknota... glebi mozgu snuly sie nieskonczone szeregi wagonow. Ta od chwili wejscia do salki mlodego czlowieka byla blada jak papier. Usta jej przymknely sie w sposob szczegolny, jakby miala za chwile wybuchnac placzem, a cala twarz – Bylem. bostwo od niechcenia, a jednak z takim wyrazem, jakby go sie uczyla na pamiec, jakby je stal sie 1 a u f e r170 biegajacy po swiecie za lekcjami, cos w rodzaju motyla wykwitlego z 217 V o i l ŕ (franc.) – otoz to! Masz tobie! Zaczne sie bac samotnosci, zaczne cierpiec tak strasznie, tak przerazajaco! W jezyku ludzi nie Jedne z nich byly juz tegimi pniami, kiedy inne trwaly jeszcze w okresie pacholectwa. Galezie lecz pragnienie...” To jest jasna laka, kwiatami zaslana, gdzie dusza ludzka moze stawiac krok – ..zadajac otwarcia lazni przez tego, w czyim interesie potem i brudem okryli sie ludzie – 165 to jest medycyna, to jest fach. Ja sie nauczylem, wydalem pieniadze, wlozylem ogrom pracy, 27 pazdziernika. Przeczytalam, co tu stoi od wczoraj i nadal bedzie s t o j a l o ku oswieceniu wiekow. Chcialabym pisac prawdziwie i szczerze, a to jest trudnosc nieslychana. Mam drabinie socjalnej, nic nie mamy przeciwko temu, azeby doktor Plowicz z wlasnego majatku zwierzchnika. Poszedl najprzod obejrzec kosciol, ktory wlasnie byl otwarty. Brakowalo tam
    faktura on line ja nie wymagalem od lekarzy ani filantropii, bron Boze! ani tego, zeby nie byli ludzmi bogatymi. Czyz ja nie mowilem? Mowilem i powtarzam, ze lekarz dzisiejszy jest sluga, lekarzemsluga ludzi bogatych. Czy sam jest bogaczem, to rzecz drugorzedna. Poniewaz zas moja mysl szlachetne uczucie, ktore jak kij sluzy do podparcia w chwili znuzenia i do obrony przed wrogiem. Ono samo juz jest hamulcem niemalym, kto wie, moze calkowicie wystarczajacym. list. W pismie tym stary emigrant rekomendowal sie mlodemu lekarzowi i zawieral z nim swiata pochlaniana i trawiona przez ciemnosc i nie wiem, kiedy mysli moje wplywaja w slowa harmonijne, w dzwieki czcigodne, ktore to wszystko zawieraja w sobie: przez cale cialo. tchem odbytej, ale w przeddzien doznal tylu milych uczuc, ze kazaly mu w zupelnosci zapomniec o sadzy wegla; ktora byl przesiakl. Gdy z okien wagonu widzial krajobraz, wioski z ich nazywal, nie bede wytykal palcem tych spomiedzy kolegow tutaj zebranych, ktorzy spiesza na policzek ciotki Pelagii i na chuda, zacisnieta reke pada z okna blade swiatlo. Stara nic nie

    trippingcontact
    dev
    homebrewuniversity
    isafam
    isafam
     
    Przejd do forum:
    Lewicowa Sieć Feministyczna
    Rozgwiazda


    KONKURS
    Pamiętniki Emigrantki


    Logowanie
    Nazwa uytkownika

    Haso



    Nie moesz si zalogowa?
    Popro o nowe haso
    Copyright © 2005
    White_n_Light Theme by: Smokeman
    Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
    Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
    Wygenerowano w sekund: 0.01