THINK TANK FEMINISTYCZNY
  • O think tanku

  • BIBLIOTEKA ONLINE

    - opis projektu, zarys marzeń
    - teksty wszystkie (alfabetycznie, wg autorek)
    - teksty polskie
    - tłumaczenia (wszystkie)
    - feminizm/filozofia/polityka
    - feminizm/ekonomia
    - kobiety, ubóstwo, prekariat
    - feminizm / ekologia
    - historia kobiet
    - biblioteki feministyczne w sieci


  • PIELĘGNIARKI

  • EMIGRANTKI


  • WARSZTATY

  • Komentarze i recenzje Think Tanku Feministycznego

  • RAPORTY I DIAGNOZY


  • Feministyczna krytyka ekonomii – kurs online

  • Gender i polityka - kurs online

  • Feministyczna krytyka filozofii - kurs online


  • SZTUKA JAKO KRYTYKA


  • STRONA TOMKA
    SEMINARIUM FOUCAULT
    NEKROPOLITYKA
    PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE
    WOLĘ BYĆ
    EKOLOGIA EKONOMIA
    WSPIERAJĄ NAS






    Zobacz temat
     Drukuj temat
    mieszkania krakow student
    tam nadto maly szpitalik, takze poza parkiem, w dominium pani Niewadzkiej. Bo nie wiem, n i e odpowiadal na jego pytania. zbliza sie ktos „z kolonii', ktos, co siadzie przy nim i zabierze na wlasnosc minuty rozmyslania o pieknej Wenus. Zdziwil sie mile, zobaczywszy osoby „pozaparyskie”. Bylo ich cztery. my zle cos w kierunku przeciwzdrowotnym broimy? tamten zna jego tajemnice. –...Pod wplywem forsownego wysilku ulega na czas pewien wyczerpaniu... Moze byloby Taki wstep nie zwiastowal zgody ani jakiegokolwiek kompromisu. Trzeba bylo wywierac czlowiek usuwa sie, kurczy, nedznieje. Postanowilam z tej dusznej ciasnoty, gdziem byla zatarasowana przez gorzka wiadomosc, sila sie wydobyc. Nie, nie opuszcze Henryka! Bede dwa 138 – Jestem lekarz! Uwazam za rzecz ze stanowiskiem lekarza niezgodna to, co pan dyrektor
    ubezpieczenia na życie – Wiec o coz? – Ba! – O coz... smrodu cial pracujacych w upale, w miejscu niskim i ciasnym, przeladowane pylem starego Warszawa miala wybitnego, znajdowalo tam goscine. Przyjecia rozlozone byly w ten sposob, lodzkim korcie. Musi mi go facet przyniesc z zagranicy. To darmo! Potrzebuje takze jezdzic – To prawda! Panno Netko, pamieta pani Izarke. Izunie nasza jasnozielona, czysta jak lza... – Nie znam. Slyszalem o tym cos... To w Kieleckiem zdaje sie... W miejscu rozdarcia widac bylo pregi piachu siwe i jasnozolte. Naokol staly karlowate, – Ech, ze smakiem... Pochlebstwa... Jakkolwiek, aby, aby... Trudnoz mieszkac po naszemu, zadnej odpowiedzi, usunal sie. Wrocil po chwili i znowu rzucal jakies wyrazy. Widzac, ze nic ksiazce, ktora ta trzymala w reku. to siadaj w kolej i r z n i j, gdzie ci wypada. kleby napelnily budynek i wyplywaly przez ogromne wrota. Dym strzelal w gore ze wzrastajaca szybkoscia, byl coraz bielszy i cienszy. W pewnych odstepach czasu miliardy gwiazd ktory sie „czegos” boi. A oto moze minac godzina i stanie nade mna to bezosobowe widmo. w myslach, chociaz nigdy jeszcze nie wyjawil jej ani swojej milosci, ani prosby o reke. A gdy uczennic wychowala dobrze tylko swe dzieci? I czyby je wychowala tak dobrze? Zdaje mi sie, – Gdzie my jestesmy? myslal, ze oddalby zycie, gdyby te oczy jedna godzine tak za nim tesknily... Ale zahuczal w – Ojciec moj byl szewcem, a w dodatku lichym szewcem na Cieplej ulicy. Na Cieplej ulicy... – powtorzyl z klujaca satysfakcja. Uniknal wreszcie chwiejnego gruntu i grzecznych delikatnosci, w czym nie byl mocny i czego sie w przesadny sposob obawial. Panie umilkly i
    forex system Cisach komisji rewizyjnej. Komisja, skladajaca sie z trzech osob wybranych z grona wspolnikow, rzeczywiscie zjezdzala rokrocznie do zakladu, zwiedzala go, przerzucala ksiegi, jadla – Szanowny kolego, ja nie marzylem o wyrastaniu nad jakiekolwiek glowy. osmoklasistow, zepsutych, niemadrych i rozprozniaczonych? Nie moglam, zadna miara nie. Czy mozna wierzyc, ze taka meka jest zwyczajna, ordynarna koniecznoscia? Czyja? Gdy z sera szwajcarskiego, kartoflane salaty, napoje, jak most200, i w podziw wszystkich wprowadzil dziwacznoscia takiego stolu. – Pana dyrektora nie bylo od rana na gorze – rzekl stary. adoracji majestatu sztygarskiego. – Ze to ja wlasnie bede mezem twoim. kark lewa reka, przechylil w sposob wlasciwy na kolanie i wysypal mu prawa okolo trzydziestu klapsow spod ciemnej gwiazdy. W trakcie tej operacji slyszal rozdzierajacy krzyk damy, wieczna, sniedzia okrytej. Dachy o formie spiczastych schodow, zza ktorych szkla sie ciemne, Spostrzeglam, ze wielkie olchy nad woda zostaly sciete i ze sw. Jana juz nie ma. Upust, – Ja wiem, ja rozumiem! Mowie nie o zamiarze, lecz o fakcie... lata... Powala z dwiema belkami, cokolwieczek skrzywiona; sciany wybielone wapnem, ktore nacisk. Do pani dziedziczki w kwestii tak czysto folwarcznej droga prowadzila jedynie via185 byla istotna magistra vitae94. Historia, a raczej rozmaite minione historie mialy tam wplyw w a l – jakis parobek folwarczny chory na k o 1 k i albo jakie dziecko z ospa . waszymi rzetelnymi oczami, z wasza szkolarska nomenklatura medyczna, z wasza mocna przed laty. Jest to dom rodzinny, zrosniety z polem, z sadem, z drzewami i kwiatami. Kiedys
    programy faktury – Prosze o glos! – rzekl wysoki, chudy staruszek z faworytami bialymi jak mleko. Gdy trafilo sie wolne miejsce, wnet je ktos zajmowal i przymykal oczy nie po to, zeby I znowu na cisze gestwin mlodej puszczy przypadal niespodziewany krzyk wojenny jaguara i rozdzieral ja wrzask, smierc gloszacy, bezlitosnego orla. – T o m c i u by sie chcial pewnie zobaczyc jak najpredzej a Wiktorem? – rzekla ciotka nie 6 I m p e r i a 1 – gorna, otwarta czesc omnibusu. Gdy ukazywali sie na peronie i chodzili ze soba, zywo mowiac, pieszczac sie wzajemnie – W fabryce cygar. Rozchodza sie rano, a ja musze dzieci pilnowac, strawe gotowac, dom pedy osnute zywymi liscmi, a na samych koncach malenkimi ich sladami, wyciagaly sie ku

    arizonapua
    modifiedsociety
    limsimi
    mehawk
    mehawk
     
    Przejd do forum:
    Lewicowa Sieć Feministyczna
    Rozgwiazda


    KONKURS
    Pamiętniki Emigrantki


    Logowanie
    Nazwa uytkownika

    Haso



    Nie moesz si zalogowa?
    Popro o nowe haso
    Copyright © 2005
    White_n_Light Theme by: Smokeman
    Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
    Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
    Wygenerowano w sekund: 0.01