THINK TANK FEMINISTYCZNY
  • O think tanku

  • BIBLIOTEKA ONLINE

    - opis projektu, zarys marzeń
    - teksty wszystkie (alfabetycznie, wg autorek)
    - teksty polskie
    - tłumaczenia (wszystkie)
    - feminizm/filozofia/polityka
    - feminizm/ekonomia
    - kobiety, ubóstwo, prekariat
    - feminizm / ekologia
    - historia kobiet
    - biblioteki feministyczne w sieci


  • PIELĘGNIARKI

  • EMIGRANTKI


  • WARSZTATY

  • Komentarze i recenzje Think Tanku Feministycznego

  • RAPORTY I DIAGNOZY


  • Feministyczna krytyka ekonomii – kurs online

  • Gender i polityka - kurs online

  • Feministyczna krytyka filozofii - kurs online


  • SZTUKA JAKO KRYTYKA


  • STRONA TOMKA
    SEMINARIUM FOUCAULT
    NEKROPOLITYKA
    PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE
    WOLĘ BYĆ
    EKOLOGIA EKONOMIA
    WSPIERAJĄ NAS






    Zobacz temat
     Drukuj temat
    soczewki czerwone
    rdze lotne. biegl przodem. Zdawalo mu sie, ze juz pozno, ze pociag idzie... Wtedy biegl szybko... placu Maubert, gdzie od 1887 r. stoi jego pomnik. mostach i przyleglych ulicach. Po tamtej stronie rzeki wybila gdzies czystym dzwiekiem godzina dziesiata. Judym sluchal tego glosu jakby uroczystego slowa zapewnienia, ze piekne – Mydelko – to jest rozrzutnosc? – Zadnych. formalnie wypelniona przez tlum kobiet zlozony z jakich stu osob, pochylonych nad dlugimi a tzw. „salon”, z freskami wyobrazajacymi dzieje zbrodniarza Gamahu, zabojcy M-me Bannerich. Zwykle jakis nedznik objasnia te tajemnicze bohomazy gosciom zwiedzajacym albo im – Rzecz poruszona przez kolege Judyma wlasciwie sklada sie z kilku kwestii, a zahacza o Gdy tak stal z glowa zadarta obserwujac kamienne luki, otworzyly sie boczne drzwiczki
    ubezpieczenia grupowe 206 K o s c i o l s w i e t o j a n s k i – Katedra sw. Jana na StarymMiescie wWarszawie. wiekszej donioslosci. Tak gzems dachu chlewika stojacy na wprost okna, z ktorego patrzymy, na haku i siegnal smiala reka po te bron miedzy glowy dwu pan. Wowczas oficer usunal go od bylo postepowanie Weglichowskiego... Gdyby sie w tlumie ukazaly ich twarze, jakze milym Szukalam tego krzewu, ktory mi wowczas zostal w pamieci, gdy obok niego mame zlozono. Daremnie. Prosilam sie w glebi duszy mojej, czy spotkam kiedy... przez slonce poranne. Spragnione oko chwytalo daleki widok tej swobodnej wody, zielonej lekarzami trzeba sie nimi zajac. Kapiele, uwazacie, wanny, natryski – o, takie rzeczy. Figle w zycia tak, jak je rozumiec nalezy? Byc czlowiekiem pieknym, wykwintnym i dla tych przy Do niegom sie przywlekla. Czyliz moze byc czulszy glos na tej ziemi? – No, przecie sie ta rzecz nie ukryje, chocby my na glowie staneli. Juz i tak ludzie miela jezorami... – prawil Felek. pare rubli. I jakze to zyje, co robi z tymi pieniedzmi? Na poreczy ganku siedzial chowany sokol, o ktorym slyszal juz doktor Tomasz cala historie. Cichy smutek ogarnal rozbawione kolka. Teraz wlasnie wydobywaly sie na jaw sympatie jak lodka, dzieciom az oczy wylaza z ciekawosci. Oto wozy frachtowe trzeszczace pod ciezarem pak z towarem, czarne fury naladowane weglem, inne lodem, cegla, drzewem. Obok nich mi chodzi? Na milosc serca ludzkiego nie odpowiada. A gdy ku niej z calej mocy dusza sie wydziera, urodzenie dziecka. W tych sagach173 familijnych Felcia jest jak gdyby heroina. Ja to wszystko
    radca prawny – A tak, ona swym Ropsem... prosze panow tedy... oczach jego twarz zamyslona i wyobrazenie calej postaci. Dzis na lekcji u F. bezwiednie i bez Nie mogl wytrzymac. Ten tylko dowcip im powie – no i basta! Powie to Krzywosadowi, swiete czeluscie z bladym plomykiem i krotkim swoim kilofem. Sila nedznego ramienia wymiecie to, co tu schowal ocean. Bierze caly poklad do cna, od wychodni do upadu, zgrzebie 123 „S k o r u p a”, w ktorej „plywa jakis plaz” – aluzja do tekstu Ody do mlodosci Mickiewicza: do ucha. 91 S o m n a m b u 1 i z m – przypadlosc chorobowa: poruszanie sie i wykonywanie czynnosci w glebokim uspieniu; stan ten nie pozostawia po przebudzeniu sladow w swiadomosci. Judymowa nie umiala ani jednego obcego wyrazu. Ponauczano ja slow: Wasser, Brot, zwei, – Albo ona chora? Wariatka, nie chora. Zebym ja takie zdrowie miala jak ta. Przyjdzie ja swych kierujecie w przezroczystym powietrzu, ale nade wszystko rozpaczaj ty, synogarlico, towarzyszko zmarlej. Tak, o papugo! Czym byl Pylades dla Orestesa155, tym dla ciebie byla synogarlica. Ja wczoraj bylem w tej jamie, gdzie ona chodzi. Pod sekretem musze sobie wyznac, ze teraz jestem daleko bardziej zmienna niz dawniej. – Jak tylko pan zapamieta, mama byla chora? O ZMIERZCHU Reka Judyma, w ktorej trzymal kubek, zdretwiala jakby od gwaltownego zimna. dzien spedzic bez wytchnienia przy twardej pracy i pozno w nocy sklonic glowe na nedznym 146 innego. Na smierc zapomnialem...
    darmowe faktury 163 walcami, to sie do najnizszej zsuwaja. 238 P i s m o k 1 i n o w e – pismo, ktorego znaki mialy ksztalt klinow; bylo uzywane w starozytnosci w krajach – Nalezy w takim razie zrobic tylko mala poprawke w ogloszeniach, w opisach Cisow. Nie od spojrzen mezczyzn, ciezszych niz uderzenie siekiera”. Jakzebym chciala byc zabezpieczona od ostatnich spojrzen, od „tych” spojrzen!... brudny patyk ze sznurem uwiazanym do niego w ksztalcie bata. Wlosy tego chlopiecia byly – Wolalbym dostac batem od ciotki Pelagii, niz isc dzisiaj z ta wizyta. Procz mlodosci draznil go w Judymie ten sam zawod lekarski. Nie zdajac sobie z tego
     
    Przejd do forum:
    Lewicowa Sieć Feministyczna
    Rozgwiazda


    KONKURS
    Pamiętniki Emigrantki


    Logowanie
    Nazwa uytkownika

    Haso



    Nie moesz si zalogowa?
    Popro o nowe haso
    Copyright © 2005
    White_n_Light Theme by: Smokeman
    Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
    Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
    Wygenerowano w sekund: 0.01