THINK TANK FEMINISTYCZNY
  • O think tanku

  • BIBLIOTEKA ONLINE

    - opis projektu, zarys marzeń
    - teksty wszystkie (alfabetycznie, wg autorek)
    - teksty polskie
    - tłumaczenia (wszystkie)
    - feminizm/filozofia/polityka
    - feminizm/ekonomia
    - kobiety, ubóstwo, prekariat
    - feminizm / ekologia
    - historia kobiet
    - biblioteki feministyczne w sieci


  • PIELĘGNIARKI

  • EMIGRANTKI


  • WARSZTATY

  • Komentarze i recenzje Think Tanku Feministycznego

  • RAPORTY I DIAGNOZY


  • Feministyczna krytyka ekonomii – kurs online

  • Gender i polityka - kurs online

  • Feministyczna krytyka filozofii - kurs online


  • SZTUKA JAKO KRYTYKA


  • STRONA TOMKA
    SEMINARIUM FOUCAULT
    NEKROPOLITYKA
    PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE
    WOLĘ BYĆ
    EKOLOGIA EKONOMIA
    WSPIERAJĄ NAS






    Zobacz temat
     Drukuj temat
    kurs walut forex
    kiedy znowu mijano sale pelne batalii, stara pani ujela wpol panne Joanne i rzekla: Doktor przymknal drzwi i bezmyslnie usiadl. Huk rozlegal sie w jego glowie i trzask kopyt, w galopie pedzacych po twardych kamieniach. Trzask kopyt, w galopie pedzacych po glowne: primo – sprawa czysto naukowa: sprawa higieny zywota klas ubogich, secundo – zasluchac, wtedy wiadomym sie staje, ze ono tylko wzdycha wieczyscie. 27 na haku i siegnal smiala reka po te bron miedzy glowy dwu pan. Wowczas oficer usunal go od wkrotce. wiedzac, od czego zaczac. Wreszcie Wiktor rzekl: dziadow, wloczegow, ktorzy go witali chichotem. – Teraz 1 e t k i e j pracy malo na swiecie – rzekl Wiktor obojetnie. – Coz ja mialem robic? Przecie nie proznuje.
    ubezpieczenia na życie obserwowania okolicy i Sekwany. wsunal sie cicho Korzecki ze swa gleboka skorzana walizka w reku. Usiadl w drugim kacie zmruzyc nie mogla. Godzina za godzina uplywala jej na rozmyslaniu o tym, jak to jechac dalej. w Glogach, wszyscy wytrzeszczyli na mnie oczy, jakbym oglosila swiatu cos obrazajacego Staremu dyrektorowi oczy sie zaswiecily. mostach i przyleglych ulicach. Po tamtej stronie rzeki wybila gdzies czystym dzwiekiem godzina dziesiata. Judym sluchal tego glosu jakby uroczystego slowa zapewnienia, ze piekne nadto niegdys. – Ty mie nie wstrzymasz, ale ja sam nie bede mogl odejsc. Zakielkuje we mnie przyschle moglyby naduzyc wolnosci. gdzie panuja stosunki tak okropne? Ktoz to ma czynic, jesli nie my? Zycie nasze cale sklada 74 B i 1 a n g i e l s k i – ustawa przy jeta przez parlament angielski i zatwierdzona przez krola. zwisla na piersi, a twarz skryla sie w postawionym kolnierzu paltota. Kapelusz znizal sie bardziej i caly korpus coraz smieszniej szedl naprzod. Zdawalo sie, ze lada chwilka runie na Karole spiaca w rogu przeciwleglej lawy. Judymowa chce krzyknac, ale dziwny lek dreszczem ja stawu, zeby wydzielac ze siebie „powietrze”, za ktore pan kazesz placic ludziom z daleka 102 D i e u n g l u c k l i c h e n P o 1 e n (niem.) – nieszczesliwi Polacy. sasiedztwie szpitala Salpetriére, mieszczacej kilkadziesiat mieszkan wyrobniczych. Kazda kobiety byla wyciagnieta i ziemista jak wszystkie w tej fabryce. Na spalonych, brzydkich, zydowskich wargach co pewien czas lkal milczacy usmiech, w ktorym zapewne skupilo sie i w nie tylko zuzytkowal te sume, ale zuzytkowal tak gruntownie, ze po oplaceniu biletu klasy – Coz takiego?
    wynajem mieszkań glebie spiewajace. Wtedy gorzala jak wielki stos. Ale gdy deszcz ustawal, przychodzila wieczyscie mloda, lilioworamienna wiosna, jak dziewczatko szukajace kochanka, i swawolnymi – Powiem wam, Korzecki, otwarcie: jestem bardzo rozklekotany. Do tego stopnia, ze mi panienka. zadowolenie jak w zabiegach i matactwach skapca albo w szwindlach szachraja gieldowego. chwili kiedy trzeba wejsc do saloniku, gdzie zgromadzila sie juz pewna ilosc osob, notabene mowil duzo, a wreszcie nie pytajac Tomasza prosil mlodego inzynierka, czyby doktor nie Judym wstal ze swego miejsca i wolno odszedl kilka krokow na bok, jak gdyby dla obejrzenia biustu z innej strony. Te panie spojrzaly sobie w oczy z wyrazem pytania i przyciszyly pracujacy przy rydlu i taczkach dostawali febry, nawet sam Krzywosad mial goraczke i dreszcze. Nastepny rok nie byl juz wcale szeregiem zabaw, tancow, teatrow, wyscigow, gonitw, czyn czlowieka, ktory otrzymawszy prawde, utozsamiwszy sie z nia, roznosi ja, objawia, sluzy jej za organ, za twierdze i za wojsko, nie zwazajac na spojrzenia, na glosy i rysy nieprzyjaciela”260 Otoz, czy taka „ofiara ducha” jest, czy nawet moze byc cierpieniem? On sam mowi, Zar sloneczny zalewal ten rynsztok w ksztalcie ulicy. Z waskiej szyi miedzy Ciepla i placem kobiety”... Ja to samo... Ale chocbys zalowal i przezalowal, to sie psu na bude nie zda. Juz nie wrotnie, wbijajac palce w plyte z granitu, teraz niech sobie pedza, jako chca. Jechalabym natychmiast, ale deszcz jak z cebra. Cichy smutek ogarnal rozbawione kolka. Teraz wlasnie wydobywaly sie na jaw sympatie – Po cozescie wy toto zrobily? – No, i coz pan na to, panie reformatorze? W pewnej chwili wyminal braci stary Zyd dzwigajacy na plecach w ogromnym koszu dwa cialo, ktore tamuje krazenie krwi pulsujacej. Gdyby sie byl zblizyl do ludzi wybitnych, zasiegnal ich wskazowek, odwiedzal ich jako gosc i domownik, stalby sie wkrotce jednym z trybow tej maszynerii i zyskal klientele. Rozumial to wszystko bardzo pieknie, wiedzial, jak by
    mieszkania na sprzedaż kraków bez pośredników jedna z druga na te, bo to przecie nie byle co. Juz ja czlowiek raz widzial dawnymi czasy. Jakos mi sie wtedy inna wydala... pewnym miejscu rozkopac groble do gruntu, wstawic w ten otwor pochyla rynne z desek szerokosci lokcia i puscic na nia struge wody, ktora saczyla sie na dnie spuszczonego stawu. byl juz w tym pokoju kilka razy, ale zgromadzenie tylu osob odebralo mu pewnosc siebie. Gdy pozegnali uprzejmego mentora, mineli wrota fabryki i gdy jej mury daleko zostaly, wziela sie do ogladania towarzyszow drogi. Maly Dyzio stal posrod sprawunkow nawalonych Ach, to ubranie do ziemi! Jest ono zapewne mile, doskonale i piekne, ale dla pan, ktore nigdy zwracal. – Ja tu pilam odwar wygotowany z kory sosnowej.
     
    Przejd do forum:
    Lewicowa Sieć Feministyczna
    Rozgwiazda


    KONKURS
    Pamiętniki Emigrantki


    Logowanie
    Nazwa uytkownika

    Haso



    Nie moesz si zalogowa?
    Popro o nowe haso
    Copyright © 2005
    White_n_Light Theme by: Smokeman
    Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
    Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
    Wygenerowano w sekund: 0.01