Anna Gromada, Dorka Bukacz, Jula Kawalerowicz, Anna Walewska. Marne szanse na awanse? Raport z badania na temat obecności kobiet na uczelniach artystycznych w Polsce. 2015.
Polskie Akademie Sztuk Pięknych są wyjątkowo sfeminizowane jako miejsce studiów i wyjątkowo zmaskulinizowane jako miejsce pracy. Rozdźwięk między tymi dwoma etapami kariery o skali dającej się porównać tylko do uczelni teologicznych jest tym, co wzbudziło nasze zdziwienie i stanowiło główny problemem badawczy.
Fundacja Katarzyny Kozyry ma przyjemność zaprezentować efekty swojej pracy, w postaci raportu z przeprowadzonego badania środowiska artystycznego pod względem obecności kobiet na państwowych uczelniach w Polsce.
Zadaniem raportu było zebranie i uporządkowanie informacji uzyskanych podczas badania, które miało na celu identyfikację czynników kulturowych, środowiskowych i psychologicznych przyczyniających się do uciekania kobiet z systemu wyższego szkolnictwa.
KOBIETY WIEJSKIE.
Wkładka Think Tanku Feministycznego do Zielonych Wiadomości 10/2012
KOBIETY, GENDER I GLOBALNY ROZWÓJ, WYBÓR TEKSTÓW.
Nalini Visvanathan, Lynn Duggan, Nan Wiegersma i Laurie Nisonof, red. PAH. Warszawa. 2012 [1997] Książka zawiera 44 teksty wiodących feministycznych autorek z całego świata odnoszące się do (1) historii międzynarodowego rozwoju, oraz teorii i dyskursów dotyczącego kobiet, gender i rozwoju, (2) gospodarstwa domowego, rodziny i pracy, (3) kobiety w globalnej gospodarce, (4) kobiet świata w procesie przemian społecznych, (5) organizowania się kobiet na rzecz zmian: ponadnarodowych i lokalnych ruchów oporu oporu.
KOBIETY O PRACY W SUPERMARKETACH.
Raport z badania "Sytuacja Pracownic Super i Hipermarketów"
Karolina Oponowicz i Agnieszka Chmielecka
Koalicja Karat. Warszawa 2008
BEATA ZADUMIŃSKA. SYTUACJA OFIAR ZGWAŁCENIA W POSTĘPOWANIU PRZYGOTOWAWCZYM. RAPORT Z MONITORINGU. 2006
Autorki Raportu mają pełną świadomość ograniczeń osobowych, materialnych i lokalowych policji, dostrzegają jednak możliwość wdrożenia zasad minimum, które w należyty sposób będą zabezpieczać ofiary przed wtórną wiktymizacją ze strony policji, a równocześnie zoptymalizują pracę funkcjonariuszy. Warto podkreślić, że wprowadzenie koniecznych zmian nie musi się też wiązać ze zwiększeniem nakładów finansowych
|